Przyrządy do ćwiczeń rehabilitacyjnych przydatne dla każdego

Niezależnie od tego czy jesteśmy po poważnej czy lekkiej kontuzji, rehabilitacja będzie podstawowym elementem powrotu do pełnej sprawności. Świetną pomocą w tym zakresie mogą być liczne przyrządy do ćwiczeń rehabilitacyjnych, mogące przyśpieszyć ten żmudny proces. Na które warto zwrócić uwagę?

4 przydatne akcesoria do ćwiczeń rehabilitacyjnych

  • taśmy oporowe – mogłoby się wydawać, że ten elastyczny kawałek tworzywa sztucznego nie ma wielu zastosowań. To tylko pozory. Gumy gimnastyczne to jeden z podstawowych i bardziej uniwersalnych gadżetów fitness. Mogą one znacząco wzmocnić partie mięśniowe czy zwiększyć mobilność stawów co ma niesłychane znaczenie po dłuższej kontuzji, ponieważ zastałe mięśnie i stawy wymagają powolnej aktywizacji. 
  • wałek ortopedyczny – w zależności od rodzaju, wałki, mają bardzo szeroki wachlarz możliwości. Są świetną opcją do wykorzystania w ćwiczeniach nóg i kręgosłupa. Świetnie sprawdzą się również jeśli siedzimy przez długie godziny np. w pracy, ponieważ odpowiednio użyta poduszka, świetnie odciąży dolne partie kręgosłupa
  • mata do ćwiczeń – sprawdzi się świetnie jeśli ćwiczenia, które wykonujemy wymagają korzystania z podłoża. Syntetyczna pianka izoluje nasze ciało od podłogi pozwalając nam na pełen komfort w wykonywaniu ćwiczeń chroniąc podłogę przed np. zarysowaniami.
  • piłka do ćwiczeń – jest to uniwersalny przyrząd do ćwiczeń rehabilitacyjnych. Dzięki niej możemy ćwiczyć kręgosłup, brzuch, łydki czy pośladki. Możemy wzmacniać mięśnie, jednocześnie wracając coraz szybciej do pełnego zdrowia. Ze względu na zastosowane w nich PCV, są bardzo wytrzymałe w związku z czym mogą również pomóc osobom z nadwagą.

To oczywiście tylko przykładowe przyrządy do ćwiczeń (https://www.orteo.pl/przyrzady-do-cwiczen) i każdy powinien dobierać je według własnych potrzeb. Nie zmienia to jednak faktu, że są one na tyle uniwersalne, iż nawet po zakończonej rehabilitacji mogą nam jeszcze niejednokrotnie posłużyć w ramach różnych ćwiczeń.