zabieg blefaroplastyki

Czym jest blefaroplastyka?

Plastyka powiek w dzisiejszym świecie cieszy się sporą popularnością. Skóra powiek jest bardzo cienka i nie zawiera tkanki tłuszczowej, Z biegiem czasu staje się wiotka, a nadmiar skóry nawet ogranicza pole widzenia. tym wypadku dobrym rozwiązaniem jest blefaroplastyka. Zabieg na opadające powieki jest wybawieniem dla wielu kobiet. Czym cechuje się plastyka powiek? O czym warto wiedzieć? Kiedy skorzystać z takiej opcji? Co oferują specjaliści?

Blefaroplastyka Białystok

Plastyka powiek w Białymstoku jest wykonywana przez doświadczone grono fachowców. Opadające powieki od tej pory nie będą stanowić problemu. Nazwa zabiegu pochodzi od słowa blepharon, czyli powieki. Jest to operacja, która polega na wycięciu nadmiaru skóry i mięśnia okrężnego. W razie potrzeby, wycinany jest też nadmiar tkanki tłuszczowej. Jeśli dojdzie do jej uwypuklenia, twarz wygląda jakby miała worki pod oczami.

Plastyka powiek Białystok

zabieg blefaroplastyki

Korekta powiek może dotyczyć chęci zadbania o estetykę, odmłodzenia się i zadbania o zdrowie. Gdy fałdy skóry ograniczają pole widzenia, odczuwamy dyskomfort. Z czasem skóra na powiekach wiotczeje i staje się cienka. To przeszkadza pacjentkom w nakładaniu kosmetyków. Operacja powiek może z pewnością nadać twarzy młodszy wygląd. Pamiętajmy o tym, że przebieg zabiegu jest zależny od tego, która powieka jest operowana – dolna czy górna. Plastyka powiek górnych wiąże się z usuwaniem nadmiaru skóry u mięśnia okrężnego oka. Całość trwa niecałą godzinę i może być przeprowadzona w miejscowym znieczuleniu.

Opadające powieki często odbierają pewność siebie. Mogą także ograniczać pole widzenia, dlatego ratunkiem jest blefaroplastyka Białystok. Przed zabiegiem warto dokładnie dowiedzieć się, czego dotyczy operacja i jakie są wskazania do zabiegu.