Zabieg Dermapen uchodzi za jeden z najbardziej uniwersalnych zabiegów współczesnej medycyny estetycznej. Na jego wykonanie decydują się osoby zmagające się z naprawdę różnymi problemami. Zanim jednak podejmie się decyzję o poddaniu się Dermapenowi, warto byłoby czegoś się o nim dowiedzieć. Oprócz znajomości wskazań i przeciwwskazań do poddania się mu, dobrze byłoby zdawać sobie sprawę z jego przebiegu.
Jakie są wskazania do zabiegu Dermapen i jaki jest jego przebieg?
Zabieg Dermapen dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy chcą poprawić wygląd swojej cery. Wśród wskazań do poddania się mu, wyróżnić należy przede wszystkim:
- zmarszczki mimiczne
- wiotkość skóry
- przebarwienia
- sińce pod oczami
- widoczne, rozszerzone pory
Zabieg zawsze jest poprzedzony konsultacją, która pozwala ustalić, czy nie występują przeciwwskazania do poddania się mu. Dobra wiadomość jest taka, że niektóre z nich mają charakter przemijający. Dermapen jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym. Wrażliwe osoby mogą jednak odczuwać pewien dyskomfort. Dermapen polega na nakłuwaniu skóry w kontrolowany sposób, co pozwala na pobudzenie włókien kolagenu i elastyny do intensywnej odnowy i regeneracji.

Jakie efekty można uzyskać i jak należy postępować po zabiegu?
Dzięki zabiegowi Dermapen (tutaj) udaje się uzyskać naprawdę satysfakcjonujące efekty, zwłaszcza jeśli jest on wykonywany w seriach. Będzie można liczyć na zwężenie porów, zmniejszenie widoczności zmarszczek oraz cieni, a także na poprawę nawilżenia i jędrności skóry. Skóra bezpośrednio po zabiegu może zdradzać pewne oznaki podrażnienia. Widoczne może być także lekkie zaczerwienienie. Objawy te mogą utrzymywać się do dwóch dni, a po tym czasie powinny zacząć ustępować. Jeżeli tak się nie dzieje, warto skonsultować się z osobą, która wykonywała zabieg. Każda skóra może bowiem zareagować na Dermapen nieco inaczej.