osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – moc młodości.

Chociaż naukowcy już w latach 70. XX wieku odkryli możliwości regeneracyjne płytek krwi, jeszcze długo osocze bogatopłytkowe czekało na swoją erę. Obecnie terapia osoczem bogatopłytkowym jest coraz szerzej stosowana w medycynie, w tym w zabiegach estetycznych, gdzie zyskała olbrzymią popularność jako „wampirzy lifting”. Stanowiąc doskonałą alternatywę dla metod bardziej inwazyjnych, przekonała do siebie nawet kapryśnych i wymagających celebrytów. 

Osocze bogatopłytkowe – czym jest i dlaczego działa?

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem przygotowanym z odwirowanej krwi pacjenta. Zawarte w nim stężenie płytek krwi jest kilkukrotnie większe niż osoczu fizjologicznym.Tak wysoka koncentracja płytek krwi przekłada się na dużą zawartość białek – płytkopochodnych czynników wzrostu. Białka te inicjują szereg procesów regeneracyjnych i naprawczych, pobudzając macierzyste komórki do podziałów i namnażania. Naturalnie stymulowane procesy i intensywnie wytwarzany kolagen, umożliwiają rewitalizację i poprawę kondycji skóry.

Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym?

Aby móc rozpocząć zabieg osoczem bogatopłytkowym w pierwszej kolejności konieczne jest pobranie krwi od pacjenta. Krew pobierana jest najczęściej z ramienia, w niedużej ilości. W następnym kroku, fiolka z krwią zostaje umieszczona w wirówce, która umożliwia oddzielenie osocza wraz z płytkami krwi od pozostałych składników morfotycznych. Tak uzyskany preparat osocza bogatopłytkowego, zostaje wprowadzony do skóry pacjenta. W celu zmniejszenia dyskomfortu, w obszarze zabiegu nanoszony jest krem znieczulający. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego może być przeprowadzone za pomocą strzykawki, stosując technikę liniową, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry lub poprzez zastosowanie mezoterapii. Zabieg jest wolny od agresywnej ingerencji i całkowicie bezpieczny, ze względu na to, że użyty preparat pochodzi z własnej krwi pacjenta. Eliminuje to ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, a powikłania czy nieprzyjemne skutki uboczne są rzadko obserwowane. Po zabiegu na skórze może pojawić się nieduży obrzęk lub zaczerwienienie, co jest zupełnie normalną i szybko ustępującą reakcją organizmu na zastosowany zastrzyk lub mikronakłucia. Chociaż efekty są widoczne już po pierwszej wizycie, zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów, w odstępach ok. 2 tygodniowych. 

medycyna estetyczna zabieg

Osocze bogatopłytkowe – wskazania do zabiegu.

Terapia osoczem bogatopłytkowym powinna być pierwszym wyborem dla osób walczących z widocznymi oznakami starzenia. Metoda ta  skutecznie i bezpiecznie redukuje drobne zmarszczki i nieestetyczne fałdy, rewitalizując skórę. Zwiększenie ukrwienia i głęboka stymulacja tkanek pozwala na uzyskanie efektu liftingującego i poprawę owalu twarzy. Skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, jej koloryt ładnie się wyrównuje, a cera nabiera zdrowego blasku. Osocze bogatopłytkowe przez stymulowanie naturalnych procesów naprawczych, przyspiesza procesy gojenia i redukcji zmian potrądzikowych, blizn oraz uciążliwych rozstępów. Co ciekawe, terapia osoczem bogatopłytkowym jest również bardzo skuteczna w przypadku łysienia.

Wampirzy lifting – moc młodości w krwi.

Osocze bogatopłytkowe jest w pełni  bezpieczną terapią anti-aging, opartą na naturalnej zdolność organizmu do autoregeneracji. Metoda ta uaktywnia liczne procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu staje się ona zdrowa, pełna blasku i młodzieńczej energii.