oxybrazja

Oxybrazja – co to jest i jakie są jej zalety?

Jeśli szukasz skutecznego i bezpiecznego sposobu na poprawę wyglądu i kondycji swojej skóry, oxybrazja może być idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Oxybrazja to zabieg kosmetyczny, który polega na delikatnym złuszczaniu martwego naskórka za pomocą strumienia soli fizjologicznej pod ciśnieniem. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego, który ma wiele korzyści dla skóry.

Na czym polega oxybrazja i jak wygląda zabieg?

Oxybrazja, nazywana także mikrodermabrazją wodno-tlenową, to zabieg, który wykorzystuje sól fizjologiczną i sprężone powietrze do oczyszczania i odświeżania skóry. Sól fizjologiczna jest aplikowana na skórę za pomocą specjalnego aplikatora, który generuje strumień rozproszonych kropelek. Strumień ten złuszcza powierzchniowe warstwy naskórka, usuwając zanieczyszczenia, zaskórniki, bakterie i martwe komórki. Jednocześnie sól fizjologiczna nawilża i dotlenia skórę, a sprężone powietrze pobudza krążenie i regenerację.

Zabieg oxybrazji jest bezbolesny i nieinwazyjny. Nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Może być stosowany na twarz, szyję, dekolt, plecy, ramiona, nogi i inne części ciała. Zabieg trwa od 15 do 30 minut w zależności od obszaru i stopnia zanieczyszczenia skóry.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do oxybrazji?

Oxybrazja jest polecana osobom, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Jest szczególnie zalecana dla osób z cerą:

  • naczynkową – oxybrazja wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i zmniejsza zaczerwienienia
  • trądzikową – oxybrazja redukuje łojotok, zapobiega zapaleniom i bliznom potrądzikowym
  • przebarwioną – oxybrazja rozjaśnia plamy pigmentacyjne i wyrównuje koloryt skóry
  • szarą, zmęczoną, przesuszoną – oxybrazja odświeża, nawilża i dotlenia skórę
  • starzejącą się – oxybrazja spłyca drobne zmarszczki, ujędrnia i odmładza skórę

Oxybrazja może być również stosowana na ciało w celu redukcji cellulitu, rozstępów lub blizn.

Oxybrazja nie ma wielu przeciwwskazań, ponieważ jest to zabieg bardzo delikatny i bezpieczny. Jednak nie powinny go wykonywać osoby z:

  • infekcjami skórnymi (wirusowymi, bakteryjnymi lub grzybiczymi)
  • nowotworami lub ciężkimi chorobami ogólnoustrojowymi
  • przerwaną ciągłością naskórka (np. po depilacji lub oparzeniu)
  • terapią przeciwtrądzikową retinoidami