pas przepuklinowy

Jak dobrać pas przepuklinowy?

Pasy przepuklinowe to specjalistyczne produkty medyczne. Ich głównym zadaniem jest wspieranie leczenia przepuklin brzusznych i nie tylko. Ich stosowanie ma przede wszystkim poprawić komfort i jakość życia osób borykających się z tym schorzeniem. Pas przepuklinowy skutecznie zmniejsza również wszelakie dolegliwości bólowe. Jednak jak można go odpowiednio dobrać?

Pas przepuklinowy – na co zwrócić uwagę przy doborze?

Pas przepuklinowy może mieć różne formy, w zależności od rodzaju przepukliny. Niemniej jednak najczęściej stosuje się go w przypadku przepukliny brzusznej. Wówczas, przy jego dobrze koniecznie trzeba zwrócić uwagę sam obwód brzucha oraz długość tułowia. Pas przepuklinowy powinien być idealnie dobrany do indywidualnych predyspozycji anatomicznych pacjenta. Warto zauważyć, że w doborze odpowiedniego pasa przepuklinowego może pomóc specjalista. Będzie to wiele korzystniejsze rozwiązanie i zminimalizowane zostanie ryzyko popełnienia błędu. Zwykle kupując pas przepuklinowy udostępniana jest także tabela rozmiarów, którą można się posiłkować.

pas przepuklinowy

Materiał z jakiego został wykonany pas przepuklinowy

Kolejny, ważnym aspektem przy wyborze pasa przepuklinowego, jest materiał, z którego został on wykonany. Pas przepuklinowy zakłada się bezpośrednio na skórę, a co za tym idzie, tkanina nie może jej podrażniać. Najlepszym rozwiązaniem są pasy wykonane z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału. Wszelakie szwy powinny zostać sprytnie schowane, tak by nie uciskały one skóry. Pas przepuklinowym powinien być także wyprodukowany z materiału, który nie doprowadza do reakcji alergicznej czy wysypki. Dobrym rozwiązaniem są także pasy przepuklinowe wykonane z tkanin dobrze przepuszczających powietrze. Dzięki temu skóra będzie mogła przez cały czas oddychać.