drabinka-koordynacyjna

Zalety drabinki koordynacyjnej

Drabinka koordynacyjna to niezwykle proste urządzenie treningowe. Określana jest także jako drabinka piłkarska, bo to głównie piłkarze na niej trenują. Pomaga doskonale rozwinąć koordynację ruchową i poprawić zwinność oraz czas reakcji.

Czym jest drabinka koordynacja?

Jest szczególnie ważnym elementem treningu zawodników sztuk walki oraz biegaczy. Drabinka koordynacyjna z pewnością kojarzy się każdemu ze szkołą, ponieważ na sali WF była zawsze obecna. Przy jej pomocy można się bardzo dobrze rozciągnąć i poprawić koordynację. Większość osób uprawiających sport z pewnością kojarzy drabinkę koordynacyjną. Należy jednak mieć na uwadze, że to piłkarze korzystają z niej najczęściej. Może znacząco poprawić pracę oraz szybkość nóg.

Budowa drabinki koordynacyjnej

Osoby uprawiające sztuki walki również korzystają z niej dosyć często. Drabinka koordynacyjna przypomina nieco klasyczną drabinę sznurkową z płaskimi szczebelkami. Wykorzystuje się ją głównie do poprawy szybkości nóg oraz treningów koordynacji ruchowej. Drabinki koordynacyjne ze sklepu online Orteo są coraz częściej cenione również przez zawodników sztuk walki oraz biegaczy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że na drabinkach można też ćwiczyć pompki w różnych wariantach, które angażują różne partie mięśni. Taki trening ogólnorozwojowy z pewnością wpłynie dobrze na poprawę sylwetki, dlatego warto z tego skorzystać. Dobrze działają także ćwiczenia, które wzmacniają mięśnie głębokie. Warto wyróżnić także drabinkę podwójną, która została wyposażona w dwa zestawy szczebelek umiejscowionych obok siebie. Można na niej wykonywać bardziej złożone i skomplikowane ćwiczenia.