kurs masazu tkanek glebokich movuto

Na czym polega masaż tkanek głębokich, kto go wymyślił? Kurs masażu tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich (MTG) jest znany jako najbardziej efektywny i najbardziej skuteczny masaż leczniczy. Na kursie masażu tkanek głębokich dowiemy się o nim wszystkiego – poznamy wskazania i przeciwwskazania, technikę masażu poszczególnych partii ciała, sekrety stawiania dobrej diagnozy i docierania do swojego pacjenta. Czym tak naprawdę jest masaż tkanek głębokich? Kto jest jego autorem?

Masaż tkanek głębokich

MTG polega na pracy z tkanką łączną. Jego podstawy pochodzą od integracji strukturalnej, którą wymyśliła Ida Rolf, amerykańska specjalistka od biochemii. Masaż tkanek głębokich składa się też z elementów rozluźniania mięśniowo – powięziowego, wpływ na niego miała również terapia punktów spustowych. Nie da się określić, kto jest autorem MTG – wpływ na jego powstania miała praca wielu specjalistów, choćby właśnie Ida Rolf.

Masaż tkanek głębokich (sprawdź terminy kursów) opiera się na wielu założeniach, ale nie ma jednego schematu jego wykonywania. Wbrew nazwie, nie chodzi tylko o głębokie tkanki, ale też te powierzchniowe. Ważna jest współpraca i słuchanie pacjenta.

Kurs masażu tkanek głębokich

Po kursie MTG będziemy mogli pomóc:

  • osobom z bólami stawów,
  • osobom z bólami kręgosłupa,
  • osobom z kontuzjami np. sportowcom.

Masaż tkanek głębokich polecany jest również pacjentom oddziału geriatrycznego, neurologicznego czy ortopedycznego – zarówno tym najstarszym, jak i młodszym. Warto jest znać tajniki wykonywania jednego z najbardziej popularnych (i skutecznych) zabiegów leczniczych.