Czym tak naprawdę są specjalistyczne tejpy na kolano?

W Polsce jak i zresztą na całym świecie tejpy na kolano zdobywają coraz większą popularność, ale pomimo tego w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, czym one tak naprawdę są i do czego służą. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Tejpy od a do z

Tejpy wykorzystywane są do oklejania wielu różnych części ciała. Ich podstawowym zadaniem jest łagodzenie bólu oraz leczenie schorzeń i urazów mięśniowych. Warto wspomnieć także o tym, że tejpy na kolano zapobiegają również pojawieniu się kontuzji i różnego typu dolegliwości. Tejpy wykorzystywane są w rehabilitacji i działaniach terapeutycznych. Mowa tutaj przede wszystkim o tzw. plastrowaniu dynamicznym albo o kinesiotapingu. Po raz pierwszy tejpy wykorzystane były w medycynie sportowej w latach 80-tych.

Taping kolana

Przy profesjonalnym i amatorskim uprawianiu sportu zawsze istnieje ryzyko pojawienia się mniejszych lub większych urazów w narządach ruchu. W zdecydowanej większości dyscyplinach sportowych najbardziej narażony jest staw kolanowy, który wymaga szczególnej ochrony. Taping kolana jest w dzisiejszych czasach traktowany jako profilaktyka urazowości w przypadku sportowców. Z dobrodziejstwa dynamicznych plastrów najczęściej korzystają ci sportowcy, którzy zmagali się wcześniej z urazami stawu kolanowego. Tejpy na kolano mogą okazać się bardzo pomocne również przy rekonwalescencji. Kinesiotaping jest idealnym wyborem nawet dla tych osób, które zmagają się z dolegliwościami stawu rzepkowo-udowego.