Laski inwalidzkie – urządzenie, które podnosi komfort psychiczny osób nie w pełni sprawnych ruchowo

Niepełnosprawność fizyczna wiąże się z wieloma ograniczeniami. Najpoważniejszym z nich są problemy z płynnym i szybkim przemieszczaniem się. Na szczęście laski inwalidzkie mogą nieco zmniejszyć skalę problemu i sprawić, że spacer stanie się przyjemniejszy oraz mniej męczący.

Komu zaleca się korzystanie z lasek inwalidzkich?

W tego typu oprzyrządowanie powinny zaopatrzyć się przede wszystkim:

• osoby po skomplikowanym złamaniu kończyn dolnych i miednicy.
• seniorzy, którzy mają kłopot z chodzeniem na dalekie dystanse.
• osoby z porażeniem mózgowym lub innymi dysfunkcjami ruchowymi, u których występuje znaczne zaburzenie równowagi.
• osoby z wrodzoną łamliwością kości bowiem podpieranie się ortopedyczną laską może uchronić je przed upadkami i ewentualnymi powikłaniami z tego tytułu.

Czy współczesne laski inwalidzkie różnią się od tych używanych dawniej?

Oczywiście, gdyż dzisiejsze modele lasek są nie tylko funkcjonalne, ale i stylowe. Z tegoż też względu ich posiadanie nie jest powodem do wstydu ani nie budzi negatywnych komentarzy. Współczesne laski medyczne stanowią raczej stylowy dodatek, a nie są postrzegane jako typowy sprzęt medyczny. W sklepach dostępnych jest tyle różnorodnych wariantów powyższego sprzętu, iż każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy laski inwalidzkie są szczególnie przydatne?

Na pewno zimą, gdyż wtedy chodniki są mocno oblodzone, przez co zwiększa się ryzyko urazu. Laski są pomocne na przykład podczas schodzenia z wysokiego ulicznego krawężnika. Dzięki nim komfort chodzenia osoby niepełnosprawnej ruchowo znacznie się poprawia.