stabilizator na kostkę

Orteza stawu skokowego — jak wybrać dobry model?

Dobra orteza stawu skokowego to gwarancja bezpieczeństwa jednego z najbardziej złożonych i najtrudniejszych do wyleczenia stawów w ciele człowieka. Z tego też powodu stabilizator na kostkę musi być odpowiednio dobrany. Niektóre ortezy kostki, które są słabej jakości, nie zapewniają odpowiedniej stabilizacji, dlatego też mogą nie być odpowiednio skuteczne i nie chronić nogi w wystarczającym stopniu.

 Jak wybrać usztywniacz na kostkę a dobra stabilizacja stawu skokowego 

Przede wszystkim warto kierować się jakością produktów. Wśród stabilizatorów na kostkę najlepsze są te wykonane z elastycznych materiałów, gdyż zapewniają nie tylko dobre usztywnienie, ale także odpowiednio przylegają i zapewniają stabilizację i wygodę. Opaska uciskowa na staw skokowy dobrej jakości może być wykonana na przykład z neoprenu, który posiada niewielkie otwory, co zapewnia dobrą wentylację stopy. Innym rozwiązaniem jest wybranie ortezy na kostkę z siatki, które zapewniają dopływ powietrza do skóry. Jeżeli nie wiemy, jak zakładać daną ortezę, aby zapewniała ona maksimum bezpieczeństwa, wystarczy zapytać sprzedawcę lub skonsultować się z lekarzem ortopedą, który podpowie, jak zapobiegać kontuzjom przy pomocy ortezy.

Usztywnienie dla sportowców — ortezy na kostkę

Orteza stawu skokowego dla sportowców musi znosić duże obciążenia, szczególnie w przypadku niektórych dyscyplin, a jednocześnie musi ona zapewniać dużą ruchomość. Z tego też powodu orteza dla sportowców musi być wyjątkowo elastyczna. Dobrym pomysłem jest wybranie dwóch lub trzech modeli i sprawdzenie ich w różnych warunkach. Można na przykład z założoną ortezą przejść się po żwirze, asfalcie, czy też wejść i zejść ze schodów bez trzymania się poręczy. To, czy orteza stawu skokowego jest odpowiednio elastyczna, można sprawdzić, również idąc po pochyłej powierzchni.

stabilizator na kostkę