orteza na nadgarstek

Co daje stabilizator nadgarstka?

Usztywniacz na rękę i kciuk jest stosowany w celu ograniczenia, jakie wiąże się z kontuzją stawu skokowego. Opaska na nadgarstek jest nie tylko produktem polecanym sportowcom. To dobra opcja dla każdego, kto jest narażony na uszkodzenia i nadwyrężenia nadgarstków. Czym jest stabilizator nadgarstka? Kiedy należy go stosować? Jak działa produkt?

Orteza na nadgarstek

Orteza na nadgarstek (https://megamedic.pl/ortezy-nadgarstka) to medyczny produkt, który ma za zadanie ustabilizować staw promieniowo-nadgarstkowy. Problemy w tym obrębie zmuszają nas do zmniejszenia ruchomości ręki i kciuka, co szybciej pozwoli wrócić do sprawności. Stabilizator nadgarstka nie stabilizuje stawu tak mocno, jak gips, ale znacząco uśmierza ból i przyspiesza proces zdrowienia stawu. Ponadto, dzięki temu zachowamy odpowiednią ciepłotę ciała, co także ma wpływ na szybką regenerację. 

Kiedy stosować usztywniacz na rękę i kciuk?

Opaskę na nadgarstek należy stosować w wielu sytuacjach, jakimi są:

orteza na nadgarstek
  • ból nadgarstka,
  • zapalenie ścięgien,
  • zespół cieśni nadgarstka,
  • urazy w obrębie stawu promieniowo-nadgarstkowego,
  • urazy kciuka,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • rekonwalescencja po zabiegu operacyjnym w obrębie nadgarstka. 

Taki produkt należy mocno zapiąć, jednak nie na tyle, aby utrudnić przepływ krwi. Jeśli ściągniemy stabilizator za mocno, dłoń nie otrzyma odpowiedniego dotlenienia, co będzie wiązało się z mrowieniem palców i ich sinieniem. W takim wypadku konieczne jest szybkie poluźnienie zapięcia. 

Producenci artykułów medycznych oferują szereg rozwiązań, jakie dopasujemy do swoich oczekiwań. Orteza na nadgarstek to nowoczesny produkt, który pozwala zadbać o zdrowie i szybki powrót do sprawności. Urazy w obrębie rąk są bardzo częste zwłaszcza wśród osób prowadzących aktywny tryb życia. Wszelkie wątpliwości warto skonsultować z lekarzem.