Elektrostymulacja – sposób na smukłą sylwetkę

Szczupła sylwetka to cel, do którego dąży wiele osób. Jednak musimy pamiętać, że odchudzanie powinno być rozłożone w czasie. W drodze do wymarzonej sylwetki musimy poświęcić sporo czasu na treningi. Oprócz tego ważną rolę odgrywa dieta. W procesie kształtowania sylwetki pomocna może okazać się elektrostymulacja.

Czym jest elektrostymulator mięśni?

Elektrostymulatory mięśni to urządzenia, które emitują impulsy elektryczne. Następnie poprzez elektrody docierają one do naszego ciała. Urządzenia te możemy podzielić na dwa typy, a są to EMS i TENS. Pierwszy rodzaj stymuluje nasze mięśnie do pracy, a drugi działa przeciwbólowo, gdyż impulsy elektryczne docierają do nerwów. W sklepach znaleźć możemy wiele elektrostymulatorów. Różnią się one przede wszystkim ceną. Nie warto wybierać tych najtańszych, gdyż mogą one nie spełniać naszych oczekiwań. Lepiej wybrać te ze średniej półki cenowej.

Elektrostymulacja na odchudzanie

Prądy EMS wysyłane przez stymulator aktywują poszczególne partie mięśniowe do pracy. Urządzenia tego typu zawierają różne programy, w tym również ten odchudzający. Elektrostymulacja może znacząco przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej. Dla przykładu weźmy urządzenie do stymulacji mięśni brzucha. W ciągu 15-minutowej sesji wykonamy nawet kilkaset spięć brzucha. Mięśnie do pracy potrzebują energii, która będzie pobierana z tkanki tłuszczowej, co wpłynie na odchudzanie. Normalnie ciężko byłoby wykonać ponad 100 brzuszków na jednym treningu, a zwłaszcza dla początkujących.