mata do akupresury

Mata do akupresury, lek XXI wieku

Praktycznie w każdej sekundzie na świecie powstaje nowy wynalazek. XXI wiek jest wręcz przesycony nowinkami technologicznymi. W czasach, gdy reklamy lekarstw atakują nas na każdym kroku, warto postawić na alternatywne metody leczenia. Jedną z nich jest akupresura.

Czym w ogóle jest akupresura?

Akupresura jest uznawana za starożytną formę masażu, która jest jedną z metod leczenia stosowaną już w tradycyjnej medycynie chińskiej. Celem akupresury jest przede wszystkim pobudzenie energii życiowej przez kanały zwane meridianami, które są wewnątrz ciała człowieka. Zgodnie z medycyną chińską, stały przepływ energii życiowej przez meridiany jest czymś niezbędnym do zachowania ogólnej homeostazy, czyli równowagi mającej wpływ na ogólną kondycję zdrowotną. Dobre efekty terapeutyczne daje stosowanie akupresury razem z innymi metodami leczniczymi, przede wszystkim z tradycyjną farmakologią.

Zalety płynące ze stosowania akupresury

Akupresura ma zastosowanie w następujących schorzeniach:
– astma,
– zapalenie gardła,
– zaburzenia czynności pęcherza moczowego,
– otyłość,
– stany zapalne dróg oddechowych,
– zawroty i bóle głowy,
– nerwobóle,
– schorzenia jamy ustnej,
– nadciśnienie,
– zapalenia stawów,
– alkoholizm, narkomania.

Jak widać, mata do akupresury (zobacz takie: https://www.orteo.pl/przyrzady-do-masazu/mata-do-akupresury-masaz-calego-ciala-i-cwiczenia-relaksacyjne-iso-acupressure-mat) ma bardzo szerokie spektrum działania. Warto zaufać tej metodzie leczenia, ponieważ pozwala ona nam pozbyć się wielu problemów zdrowotnych bez użycia leków i faszerowania się suplementami. Oczywiście w przypadku ciężkich stanów chorobowych, nic nie zastąpi konsultacji lekarskiej, jednak w profilaktyce prozdrowotnej tego typu mata jest niezastąpiona.