Poduszka ortopedyczna do siedzenia sensomotoryczna

Długotrwałe siedzenie degraduje ludzki organizm. Prowadzi nie tylko do schorzeń czy zwyrodnień kręgosłupa, ale także do otyłości, cukrzycy i chorób układu krążenia. Mimo to przeciętny człowiek spędza w tak niezdrowej i obciążającej pozycji nawet kilkanaście godzin w ciągu doby. Najczęściej wymaga tego charakter wykonywanej pracy. Czy zatem da się skutecznie przeciwdziałać negatywnym skutkom siedzącego trybu życia?

Jak działa sensomotoryczna poduszka ortopedyczna do siedzenia?

Jest ona wypełniona powietrzem. Stopień napompowania należy dopasować do indywidualnej masy użytkownika. Można ortopedyczną poduszkę umieścić na siedzisku krzesła każdego rodzaju, w tym oczywiście biurowego. Jej zadaniem jest zmniejszenie poziomu stabilności siadu. Dzięki temu człowiek zmuszony jest do nieustannego balansowania, w celu utrzymania równowagi i właściwej pozycji.

Ten mimowolny wysiłek nazywany jest siedzeniem aktywnym bądź dynamicznym. Dzięki niemu pracują mięśnie pleców. To oczywiście je wzmacnia, chroni kręgosłup i zapobiega wszelkim bólom i dolegliwościom. Znakomicie wpływa także na poprawienie postawy ciała. Jest to namiastka aktywności ruchowej, która pozytywnie oddziałuje na kondycję całego organizmu. Dodatkowo poprawia koordynację.

Jaką sensoryczną poduszkę ortopedyczną do siedzenia wybrać?

Oczywiście warto kupić produkt dobrej jakości. Wykonany z bezpiecznego materiału o antypoślizgowej powłoce. Wolny od uczulającego lateksu czy wyjątkowo groźnych ftalanów. Standardowa poduszka będzie miała średnicę oscylującą w granicach 35 cm. Z racji tego, że można z niej spuścić powietrze jest to akcesorium mobilne, które zajmuje mało miejsca w bagażu.

Tego typu rozwiązanie jest świetną opcją również dla seniorów i osób cierpiących na ADHD. Może być z powodzeniem wykorzystywane do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń. Zarówno w pozycji siedzącej, jak i na stojąco.