Jak dobrać właściwy rozmiar pończoch uciskowych?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo duża liczba osób, która otrzymała od lekarza zalecenie nosić pończochy przeciwżylakowe, nie wie, w jaki sposób dobrać wspomniany produkt pod względem rozmiaru. Warto wiedzieć, że wybór jest zdecydowanie prostszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Wystarczy bowiem uwzględnić najbardziej istotne kwestie. Jak dobrać pończochy uciskowe?

Jak prawidłowo dobrać pończochy uciskowe?

Jak wiadomo profesjonalne produkty pończosznicze będą gwarantowały odpowiednie krążenie krwi w nogach, dzięki właściwemu uciskowi. Jest on oczywiście optymalnie rozłożony na nodze. Koniecznie jest zatem dobranie takich pończoch przeciwżylakowych, które będą idealnie pasowały. W ten sposób można będzie się spodziewać ucisku we właściwym miejscu. Należy dokonać zmierzenie swoich nóg.

Co należy zrobić prze zmierzeniem nóg?

Rekomendowane jest przede wszystkim zmierzenie nóg rano, zaraz po wstaniu z łóżka. Należy zaznaczyć, ze właśnie wtedy kończyny nie będą jeszcze opuchnięte. Można zatem bez żadnego problemu dokonać ustalenia właściwych rozmiarów.

Oczywiście nogi muszą być zmierzone na stojąco. Należy w tym celu stanąć w lekkim rozkroku, który będzie przypominał swoim kształtem odwróconą literę V. Warto pamiętać, aby do mierzenia używać miary krawieckiej. Jest ona nie tylko i wyłącznie miękka, ale również bardzo dokładnie dokładnie będzie w stanie zaznaczyć właściwe obwody.

Nie można oczywiście zapomnieć, aby zmierzyć dwie nogi. Może oczywiście dojść do sytuacji, że nogi danej osoby będą miały różne wymiary. Rekomendowane jest wtedy zgłoszenie się do danego producenta. Powinien on w ciągu 2-4 tygodni przygotować indywidualny produkt. Osoby, które będą miały problemy z dokonaniem pomiarów mogą bez żadnego problemu skontaktować się w tej sprawie z określoną firmą lub swoim lekarzem.