Materac rehabilitacyjny – kiedy warto go mieć?

Materac rehabilitacyjny to przedmiot, który można kupić właściwie w każdym sklepie ze sprzętem medycznym i sportowym. Jest dość tani i banalny w obsłudze. Łatwo go składać i rozkładać. Kto powinien wyposażyć się w taki materac? Kiedy warto go mieć we własnym domu??

W czasie rehabilitacji

Materac rehabilitacyjny ma wiele zastosowań, ale podstawowym z nich jest właśnie wsparcie w rehabilitacji. Pacjent może położyć się na takim materacu podczas pracy z fizjoterapeutą lub masażystą. Skoro pacjent ma swój prywatny materac, to on sam dba o jego dezynfekcję i czystość. Dzięki temu ma też pewność, kto i w jaki sposób korzystał z materaca, na którym leży. Większość mobilnych rehabilitantów jeździ ze swoim materacem lub łóżkiem, ale nie można zapominać, że jest to sprzęt, który jest używany u wielu pacjentów, często w bardzo krótkim czasie. Korzystając z własnego materaca można mieć pewność co do jego czystości. Przy okazji ułatwi się też pracę rehabilitantowi, który nie będzie musiał brać ze sobą własnego sprzętu.

Do samodzielnych ćwiczeń

Dużą zaletą materacy rehabilitacyjnych jest ich uniwersalność. Można wykorzystywać je do ćwiczeń: fitnessu, pilatesu, jogi itd. Można uprawiać na nich także sztuki walki, wresling oraz ćwiczenia rozciągające. Z tego powodu materace rehabilitacyjne są sugerowane również jako produkt dla dzieci, które wymagają gimnastyki korekcyjnej. W jej czasie dziecko może wypracować prawidłową postawę, która zostanie z nim na długie lata. Z tego powodu materace można znaleźć też w przedszkolach i szkołach.