szczoteczka soniczna do zębów

Funkcjonalna szczoteczka soniczna do zębów to wybór dla zdrowia

Codzienna higiena jamy ustnej to sposób na zdrowe zęby. Badania wykazały, że klasyczne szczoteczki do zębów nie docierają w trudno dostępne miejsca uzębienia. Powoduje to, że pomimo regularności i dbałości o higienę ust, jest ona niewystarczająca. Pozostająca na zębach mieszanina resztek pokarmowych i obecnych na nich mikroorganizmów, zwana płytką nazębną, jest wówczas bardzo niebezpieczna dla szkliwa zębów. Na szczęście nowe, technologiczne rozwiązania pozwoliły zlikwidować ten problem.

Szczoteczki do specjalnych zadań

Skuteczna higiena jamy ustnej to wyzwanie, któremu może sprostać tylko szczoteczka elektryczna lub szczoteczka soniczna do zębów. Wiadomo już, że oba produkty idealnie czyszczą uzębienie, docierając do jego najbardziej trudnych zakamarków. W ten sposób modele te usuwają gromadzącą się tam płytkę nazębną.

Szczoteczka soniczna, oprócz wykonywania dużo większej liczby ruchów wymiatających niż jej klasyczny odpowiednik, dodatkowo generuje ultradźwięki. Ta nowoczesna technologia pozwala na tworzenie się z pasty i śliny bąbelków, które mają zdolność penetrowania każdej szczeliny międzyzębowej. Przyczynia się to do lepszego samopoczucia i zdrowia zębów.

Zaletą produktów sonicznych jest to, że mogą je stosować także dzieci. Szczoteczki te są także polecane dla osób z nadwrażliwością zębów i dziąseł.

szczoteczka soniczna do zębów

Jakie funkcje posiada szczoteczka soniczna do zębów?

Nowoczesna technologia, z jaką zaprojektowano szczoteczkę soniczną do zębów, sprawiła, że produkt posiada wiele funkcji. Jedną z nich jest zróżnicowany tryb pracy dopasowany do użytkownika. Wiele modeli wyposażonych jest także w liczniki czasu mycia zębów, co jest bardzo przydatne w przypadku najmłodszych użytkowników. Renomowani producenci zadbali także o to, aby produkty były wyposażone w wydajne akumulatory.

Używanie modeli sonicznych szczoteczek jest uważane za najlepszą profilaktykę próchnicy w każdym wieku.