dobry inhalator dla dorosłych

Dobry inhalator dla dorosłych czyli jaki?

Inhalator to urządzenie, które zyskuje na swoim znaczeniu szczególnie w momencie, gdy doświadczamy bolesnych i nieprzyjemnych schorzeń dróg oddechowych. W takiej sytuacji każdy z nas obiecuje sobie, że zaraz po ukończeniu leczenia znajdzie inhalator, który jest w stanie ukoić nasze problemy. Na co zwrócić uwagę następnym razem, szukając odpowiedniego inhalatora dla dorosłych? 

Po pierwsze rodzaj inhalatora

Dobry inhalator dla dorosłych (https://megamedic.pl/inhalator-dla-doroslych) może różnić się w zależności od typu konstrukcji samego urządzenia. Nie możemy stosować wszystkich leków we wszystkich inhalatorach, dlatego przede wszystkim należy dopasować urządzenie do leku, jaki chcemy za pomocą niego wdychać. Najpopularniejszy typ do nebulizator pneumatyczno-tłokowy, który pozwala na podawanie wszystkich dedykowanych leków. W przypadku inhalatora elektrycznego niezbędna jest weryfikacja, czy często zażywane przez nas leki mogą być w nim użyte. Na samym końcu warto wspomnieć o mało popularnym, ale bardzo efektywnym inhalatorze membranowym, który pozwala wykorzystać całość dawki leku, jednak jest kosztowny i wymaga regularnej konserwacji i wymiany. 

Tempo inhalacji – podstawa w wyborze inhalatora

Każdy inhalator wytwarza cząsteczki w różnych rozmiarach. To, jak wydajny jest nebulizator, mówi nam, w jakim czasie konkretna dawka leku zostanie rozpuszczone w aerozolu. Tak zwane tempo nebulizacji powinno zwrócić naszą uwagę przy wyborze sprzętu. Dobrej jakości inhalator posiada możliwość nebulizowania w tempie 0,5ml na sekunde. To optymalna wartość, która świetnie sprawdza się nawet w przypadku osób, które muszą zażywać spore objętości leków. Będąc w temacie tempa inhalacji, warto zwrócić jeszcze uwagę na przepływ nebulizatora, czyli wydajność sprzętu w przepływie powietrza, które generowane jest w urządzeniu. Dostępne na rynku sprzętu oferują szeroki zakres przepływu – od 8 do nawet 16 litrów na minutę. Warto tutaj wykazać się rozsądkiem i postawić na te urządzenia, których przepływ wynosi około 10-12 litrów na minutę.