ŚCIĄGACZ - STABILIZATOR NA KOLANO SPOKEY

Stabilizator na kolano- szansą na definitywne zaleczenie kontuzji

Nikt nie jest w stanie uchronić się przed urazem kolana, bo on może zdarzyć się wszędzie i praktycznie przy najbardziej prostej z pozoru czynności. Złagodzić traumę po urazie pomoże stabilizator na kolano.

Jak stabilizator kolana może złagodzić traumę po urazie?

Bardzo zwyczajnie, ponieważ nie dopuści, by ta sytuacja się powtórzyła. Poza tym pomoże także przełamać traumę psychiczną, jaka została po urazie. Dzięki niemu chory nie będzie już obawiał się wyjść z domu lub wsiąść do autobusu, bo będzie myślał, że ktoś uderzy go w kontuzjowane kolano. Stabilizatory kolana pomogą też uniknąć klasycznego gipsu i widma ewentualnej operacji, a to całkiem sporo. Dzięki stabilizatorowi na kolano może skończy się na krótkotrwałej rehabilitacji i ćwiczeniach ogólnorozwojowych, które uchronią słabszą nogę od ponownej kontuzji.

Czy noszenie stabilizatorów kolana ma sens?

To jeszcze zależy od materiału, z jakiego są wykonane. Stabilizator na kolano z miękkiego materiału to kompletna pomyłka. On ani nie chroni dostatecznie kontuzjowanego kolana, ani nie zapewnia swobody ruchów. Jest raczej ozdóbką niż prawdziwym narzędziem terapeutycznych. Już samo to, że ubiera się go- wciągając przez stopę, nie świadczy o jego fachowości.

Natomiast stabilizatory kolana wykonane z twardego materiału, to inna bajka. One rzeczywiście pomagają stawowi się odpowiednio zregenerować i dojść do siebie, a przy okazji ograniczają ruchy kontuzjowanego kolana, które mogłyby mu zaszkodzić. Zasada noszenia stabilizatorów na kolana jest jasna albo nosi się je stale, albo w ogóle. O ewentualnym zdjęciu- decyduje lekarz i nikt inny. Stabilizatory na kolano należy nosić, dopóki- dopóty noga nie dojdzie do pełnej sprawności.